Қабылдау:8 (7187) 341000 | Mail: kense.ae@pavlodar.gov.kz



«Ұлы Дала» этнофестивалін мерекелеу БАҒДАРЛАМАСЫ

«Ұлы Дала» этнофестивалін мерекелеу БАҒДАРЛАМАСЫ

2018 жылғы  3-5 тамыз аралығында

(жұма, сенбі, жексенбі)

(іс-шараны өткізудің негізгі орны –Ленинский кенті.

90-нан астам киіз үйлерден тұратын этноауыл орнатылады)

 

 

3 тамызфестивальдің 1-күні

(жұма)

10.00-12.00

-

Ғылыми-тәжірибелік  конференцияның пленарлық отырысы (Естай атындағы Мәдениет сарайы)

14.00-16.30

-

Ғылыми-тәжірибелік конференцияның  секцияларындағы жұмыс (С.Торайғыровтың 125 жылдығы – С.Торайғыров атындағы облыстық  кітапхана,  Бұхар жырау 350 жылдығы – Бұхар жырау атындағы әдебиет және өнер музейі , М.Ж. Көпеевтің 160 жылдығы - С.Торайғыров атындағы ПМУ, композитор Естай Беркімбаевтың 150 жылдығы – Естай атындағы Мәдениет сарайы, МұсаШормановтың 200 жылдығы- Павлодар мемлекеттік педагогикалық университеті )

 

19.00-21.00

-

Әнші, композитор Естай Беркімбавтың 150 жылдығына арналған«Ертістің ерен – Естайы»  атты  республикалық дәстүрлі

Музыкафестивалі («Ертіс promenade» сахнасында)

 

4тамыз -  фестивальдің 2-күні

(сенбі)

11.00-12.00

-

Киіз үйлерді аралау (әр ауылда мерейтойлық даталарға арналғанмузыкалық және әдеби шығармалар, театрландырылған қойылымдар, ақындар сайысы, салт-дәстүрлер, жарыстар бағдарламалары өтеді)

 

11.00-13.00

-

Арқан бойымен жүретін  өзбек әртістерінің өнер көрсетуі

12.00-12.30

-

«Сүйінбай сазы» фольклорлық-этнографиялық ансамблінің және «Ертіс-Баян әуендері» Павлодар облысының шығармашылық ұжымдарының  өнер көрсетуі

10.00 - 17.00

-

Спорт аймақтарындағы жұмыс (аударыспақ, теңгеалу, қазақкүресі, көкпар (көрнекі өнер көрсету), асық ату, құсбегі,таскөтеру, гір спорты, армрестлинг)

 

15.00-17.00

 

Арқан бойымен жүретін  өзбек әртістерінің өнер көрсетуі

11.00 - 15.00

-

«Өнерлі елдің өрісі биік» атты қолданбалы өнер шеберлерінің жәрмеңкесі

20.30-22.00

-

С.Сейфуллин атындағы Қарағанды облыстық театрының ашық аспан астындағы «Көмекей әулие - Бұхар жырау» атты  спектаклінің  қойылымы(«Ертісpromenade» сахнасында)

 

 

5 тамыз–фестивальдің 3-күні

(жексенбі)

11.30-12.00

-

Театрализованное представление

«Қоянды жәрмеңкесі» театрландырылған қойылымы, аттар шеруі, арбалар шеруі

 

12.00 - 13.30

-

«Ұлы Дала» этноауылының басты сахнасында Қазақстан эстрадасының жұлдыздарының қатысуымен өтетін концерттік бағдарлама: Жігіттер тобы, Ернар Айдар, Алишер Каримов, жүргізуші: Айгүл Иманбаева, Нұрсұлтан Құрман, парашютпен секірушілерден шашу (ҰЛЫ ДАЛА ЕЛІфестивалінің логотипі бар арнайы кәмпиттер)

12.40-13.00

-

Сирек ұлттық тағамдардың көрсетілімі (белгіленген шатырларда)

14.30-15.00

-

Арқан бойымен жүретін әртістердің өнер көрсетуі

15.00 - 15.40

-

Асау үйрету дәстүрі

15.20 - 15.30

-

Қырғыз садақ атушыларының өнер көрсетуі

15.30 –16.00

-

Шайқас алаңы, «Kazakh Union» каскадерлық тобының  өнер көрсетуі

10.00 - 17.00

-

«Өнерлі елдің өрісі биік» атты қолданбалы өнер шеберлерінің жәрмеңкесі

11.00 - 15.00

-

Ұлттық спорт түрлері бойынша  жарыстары

11.00-13.00

15.00-17.00

-

Арқанбойыменжүретінәртістердіңөнеркөрсетуі

10.00-17.00

-

Аэростаттар жұмысы – 4 дана.

20.00 –22.00

-

 «Ертісpromenade»  сахнасында  Қазақстан эстрадасының қатысуымен өтетін «Ұлы Дала Елі» фестивалі  жабылуының   гала-концерті өтеді

22.00-22.00

-

Мерекелік отшашу